Öykü Sağlık Ürünleri Ltd.Şti. ÜRÜNLERİ ÜRETİM BİLGİLERİ

Öykü Sağlık Ürünleri Ltd.Şti. olarak işbirliği yaptığımız üretim tesisimizdeki üretim sürecinden pazarlama zincirlerinin son halkasına kadar kalite ve hijyene özel bir önem sarf etmekteyiz.

En önemli sorumluluğunun “insan sağlığı” olduğu bilinci ile hareket eden şirketimiz, tüketicilerine daima en iyisini sunmaya çalışır.

Üretim tesisimiz bu kalite bilinci ile uluslar arası standartlarda ISO 9001:2015,GMP,HACCP ve Helal standart şartlarına uyumlu olarak faaliyetlerini yürütmeye devam etmektedir.

Bunun için de “kalite”, kurulduğu günden bu yana şirketin en önemli yönetim politikası olmuştur. Bu çerçevede şirket iyi ve istikrarlı yönetimi, müşterilerinin beklentilerini en üst seviyede karşılamak suretiyle yasa ve mevzuatlara uymayı, tüketici haklarına saygı göstermeyi, gıda güvenliğine uygun üretim yapmayı ilke edinmiştir.

İstanbul, Ataşehir bölgesinde, güncel İyi Üretim Uygulamaları ve İyi Laboratuvar Uygulamaları kurallarına uygun şekilde dizayn edilen ve kısa mesafeyi temel alan yatay akış sisteminde üretim yapılan tesiste 2.000 metrekare kapalı alan mevcuttur. Fabrikada ilk etapta toz granül, tablet, kaplı tablet ve kapsül gibi katı form ile; şurup, süspansiyon gibi likit üretim bölümleri bulunmaktadır.

Tesis yapımı ve üretim ekipmanlarının seçimi, uluslararası normlar esas alınarak ve konusunda deneyimli tedarikçiler ile çalışılarak gerçekleştirilmiştir. Takviye edici gıda üretiminde kritik alt yapı unsurlarından olan saf su ve havalandırma sistemleri ileri mühendislik ve yüksek otomasyon seviyesinde dizayn edilmiştir. Teknik alanlar tüm tesisata kolay ve direk müdahale imkanı sağlayacak bir yerleşime sahiptir.

Temiz alan sınıflamasında gelişen standartlar ve gelecekteki ihtiyaçlar dikkate alınarak, steril olmayan üretim alanlarında dahi son noktada HEPA filtre kullanılarak, üretim alanlarının hava kalitesi üst seviyede tutulmuştur.

Üretim Kapasitesi ;

Kapsül

Özellikle gıda takviyesi alanında kaliteyi maksimize etmek için Fransız Capsugel Marka dozaj kontrollü Ultra III model kapsül dolum makinesi kullanmaktayız. Yüksek kaliteli ekipmanlar sayesinde müşterilerimize dozaj garantili, hızlı ve yüksek kaliteli kapsül dolum hizmeti sunmaktayız.

Üretim kapasitesi:

Kapsül : 7.600.000 Kapsül / Ay*

Ayrıca firmamız Capsugel marka kapsül kullanmakta ve önermektedir. Ürün özelliklerine bağlı olarak Hayvansal Kapsül(Coni-Snap®) , Bitkisel Kapsül (V-Caps®) ve Bağırsakta patlayan Bitkisel Kapsül (DRCaps®) seçenekleri sunulmaktadır.

Tablet

Firmamız yüksek üretim kapasiteli GMP Standartlarında Rotary Tablet makinesi kullanmaktadır. Belirlenen formulasyonlarda Direkt Baskı, Kuru Granülasyon veya Yaş Granülasyon teknikleriyle tablet basımı gerçekleşmektedir. Sahip olduğumuz zengin kalıp çeşidiyle istenilen tipte ve gramajda tablet basımı yapılmakta, müşteriye özel tablet kalıpları yaptırılarak da kişiselleşmiş ürünler üretilebilmektedir.

Üretim kapasitesi: 11.500.000 tablet / Ay*

Likit

Firmamızca Şurup, Damla ve Sprey çeşitlerinde likit dolum yapılmaktadır. Kapalı sistem, tam otomatik dolum hattı ile dış ortamla temas etmeden yapılan uygulama ile, hijyen ve üretim şartları maksimize edilmiştir.

Üretim Kapasitesi: 600.000 Şişe / Ay*

Projeye bağlı olarak, ilave dolum makineleri ile üretim kapasitesi artırılabilmektedir.

Artırılmış Üretim Kapasitesi: 800.000 Şişe / Ay*

Saşe

Toz ve Likit saşe olmak üzere kare, dikdörtgen ve stick şekillerindeki her türlü saşe üretimi yapılmaktadır. Tesis şartlarımız ve tecrübemiz sayesinde özellikle Probiyotik Saşe üretimi konusunda sektörde tercih edilmekteyiz.

Üretim Kapasiteleri:

Toz Saşe (Yatay): 700.000 Saşe / Ay*

Sertifikalar