Vitaldestek Blog

Kaplan Gözü Taşının Anlamı Ve Özellikleri

Kaplan Gözü, canlılığı destekler. Kişisel gücünüzü kontrol altına almak ve duygusal blokajlara galip gelmek istiyorsanız, bu değerli taş mükemmel bir tercihtir.Cesaret verici enerjisi vardır. Kaplan Gözü, toksik duyguları daha olumlu duygulara dönüştürmeye yardımcı olabilir. Engelleri zorluklar olarak görmek yerine bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir. Bu değerli taş, korkuyu aşmanız ve cesaretinizi geliştirmeniz için size güç verecektir.

Çinko'nun Çocuklar İçin Faydaları

Çocuklar, bir pandemi olmasa bile, hem havada hem de ortak yüzeylerde bir bakteri ve virüs dalgasına maruz kalırlar. ancak çocuklar dirençlidir ve doğru bağışıklık desteğiyle sağlıklı kalabilirler.

Kara mürver nedir?

Kara mürver, Kuzey Amerika ve Avrupa mürver çalılarından gelen koyu mavi, bazen de mor renkli bir duttur. Orta Çağ'da, sağlık ve uzun ömür sağladığı 'kutsal ağaç' olarak kabul edildi.  İnanılmaz sağlık yararları vardır. Aslında mürver eser mineraller içerir ve portakaldan daha fazla C vitamini içerir.” En yaygın türü, Avrupa mürveri veya kara mürver olarak da bilinen Sambucus nigra'dır . (1, 2 ).

Balın Çocuklar İçin Faydaları

Süper bir gıda olarak, sadece harika bir tadı olmakla kalmaz, aynı zamanda her yaştan insana, özellikle de çocuklara çok sayıda sağlık yararı sağlama konusunda bir ayrıcalık yaratmaktadır.

Çocuklarımızın vitaminlere  ihtiyacı var mı?

Çocuklar büyüdükçe, optimal sağlığı sağlamak için yeterli vitamin ve mineral almaları önemlidir. Çoğu çocuk dengeli bir beslenme ile yeterli miktarda besin alır, ancak belirli koşullar altında çocukların vitamin veya mineral takviyesi almaları gerekebilir.

Ametist Taşının Beden ve Ruhunuza Faydaları

Ametist, kendinizi gergin hissettiğinizde kullanmak için mükemmel bir kristaldir. Kaslarınızı gevşetecek ve anında daha rahat ve huzurlu hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu etkiyi elde etmek için elinizde ametist taşı tutabilirsiniz.

Neden K2 Vitamini ile D3 Vitamini Birlikte Almalıyım?

Tüm dünyada ve Türkiye’de D Vitamini eksikliği yaygındır.   D vitamini, sağlıklı tiroid fonksiyonunu, metabolizmayı ve insülin direnci için gereklidir. Kilo verme ve kilo yönetimi diyetlerinde D vitamini genel sağlık için de çok önemlidir.

Alıçın Faydaları

Alıç ( Crataegus monogyna ), Çok eski tarihlerden beri bitkisel tıpta kullanılmaktadır. Sindirim, böbrek ve anti-anksiyeteye yardımcı olarak, aynı zamanda, kalp hastalıklarını tedavi etmek ve yaşlanan kalbi güçlendirmek için kullanılır.

Kollajen nedir ve neden önemlidir?

Kollajen,aslında, en çok hayvanlarda bulunan, hücrelerinizin ve dokularınızın yapısını veya çerçevesini oluşturan proteindir (1) Bilinen bir çok kolajen türü vardır. Tip I kolajen, insan vücudundaki kolajenin %90'ını oluşturur. (2) Kollajen esas olarak glisin, prolin ve hidroksiprolin amino asitlerinden oluşur. Bu amino asitler, kolajenin karakteristik üçlü sarmal yapısını oluşturan üç iplikçik oluştururlar. (3)

Hidrolize kolajen Ne işe yarar ?

Yıllar geçtikçe, çocukken sahip olduğumuz pürüzsüz cildimizde, doğal yaşlanma süreci, normal atmosferik maddelerin etkisi (güneş, soğuk hava, hava kirliliği) ve yaşam tarzımız (dengesiz beslenme, sigara, alkol) nedenleriyle çizgiler oluşmaya ve belirginleşmeye başlar.

Hayıt Ağacı Meyvesi , Doğadaki Mucize

Hayıt ağacı meyvesi, en az 2500 yıl önce antik Yunanistan'da kadın sağlığı botanik olarak ilk belgelenmiş kullanımıyla, hayıt ağacının kurutulmuş olgun meyvesinden elde edilir. Hayıt ağacı meyvesi, menopoz semptomları için Yunan, Roma ve ortaçağdan beri kullanılmaktadır.

İzoflavonların Faydaları

Araştırmalar, daha yüksek miktarlarda soya izoflavonları tüketen menopozdaki kadınların daha az ateş basması yaşadığını, osteoporozu ve osteoporoz sonucu oluşan kemik kırıklarını önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

Dong Quai: Eski Bir Çin Tedavisi

Güçlü tıbbi özellikleri sayesinde bu bitki, kemik sağlığını iyileştirmekten menopoz semptomlarını azaltmaya kadar uzun bir sağlık yararları listesine sahiptir. Araştırmalar ayrıca depresyonu azaltabileceğini, kan şekeri düzeylerini düşürebileceğini, iltihabı hafifletebileceğini ve kalp sağlığını iyileştirebileceğini gösteriyor.

Ginseng'in Kanıtlanmış 7 Sağlık Faydası

Ginseng, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yavaş büyüyen, etli kökleri olan bu kısa bitki, ne kadar yetiştirildiğine bağlı olarak üç şekilde sınıflandırılabilir: taze, beyaz veya kırmızı. Taze ginseng 4 yıldan önce, beyaz ginseng 4-6 yıl arasında ve kırmızı ginseng 6 yıl sonra toplanır.

Bağışıklık Sisteminizin Bekçisi Çinko

Çinko, diğer vitamin ve minerallerle aynı vızıltıyı üretmese de, vücutta birden fazla anahtar işlevi destekler. Elbette - belki de vitamin takviyelerinde ikincil bir bileşen olarak kabul edilir, ancak bu, günlük sağlık ve biyolojik işlevin belirli temel alanları için gerekli olmadığı anlamına gelmez!

Kimler Demir Takviyesi Kullanmalıdır ?

Demir, sizi sağlıklı ve enerji dolu tutmak da dahil olmak üzere vücudunuzda birçok önemli rol oynayan bir besindir. Erken dönemlerde tespit edilmesi zor olan Demir eksikliği ülkemizde oldukça yaygındır. Düşük demir seviyeleri yorgunluk, zayıf konsantrasyon ve sık hasta olmaya neden olabilir.

Drdgl 40 Yaş Üzeri Gece Yoğun Bakım Kremi:

Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde yarım mercimek tanesi büyüklüğünde uygulanır. Uygulama öncesinde iki parmağınız arasında hafifçe ısıtarak yüzünüze sürün. Bu ürünler katkısız ve doğal oldukları için çok çok küçük miktarlarda kullanılması yeterlidir.

Magnezyum Malat Nedir ?

Magnezyum, vücudumuzda çok önemli görevleri olan minerallerden biridir. Magnezyum vücudun enerji metabolizmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır.Kas ve sinir sisteminde de etkin rol oynayan bu mineral ayrıca vücut asit baz dengesinin sağlanmasına katkı sağlar.

Menopoz Döneminde Kolajenin Faydaları 

Kendi kolajen üretiminiz söz konusu olduğunda, daha sonra amino asitlere parçalanan diyet proteinini sağlamanız koşuluyla, vücudunuzda doğal olarak kolajen üretirsiniz. Bununla birlikte, doğal kolajen üretimi, yaşlandıkça ve menopozdan sonra büyük ölçüde azalır.

İyotun Önemi ve İyotun Faydaları

İyot, tiroid hormonu üretimini, bağışıklık fonksiyonunu, sinir sistemi ve beyin sağlığını desteklemek için kritik olarak ihtiyaç duyulan bir mineraldir. Meme dokusunda ve servikste kullanımı nedeniyle özellikle kadınlar bu eser mineralin yeterli varlığına ihtiyaç duyarlar.