Vitaldestek Blog

Ametist Taşının Beden ve Ruhunuza Faydaları

Ametist, kendinizi gergin hissettiğinizde kullanmak için mükemmel bir kristaldir. Kaslarınızı gevşetecek ve anında daha rahat ve huzurlu hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu etkiyi elde etmek için elinizde ametist taşı tutabilirsiniz.

Neden K2 Vitamini ile D3 Vitamini Birlikte Almalıyım?

Tüm dünyada ve Türkiye’de D Vitamini eksikliği yaygındır.   D vitamini, sağlıklı tiroid fonksiyonunu, metabolizmayı ve insülin direnci için gereklidir. Kilo verme ve kilo yönetimi diyetlerinde D vitamini genel sağlık için de çok önemlidir.

Alıçın Faydaları

Alıç ( Crataegus monogyna ), Çok eski tarihlerden beri bitkisel tıpta kullanılmaktadır. Sindirim, böbrek ve anti-anksiyeteye yardımcı olarak, aynı zamanda, kalp hastalıklarını tedavi etmek ve yaşlanan kalbi güçlendirmek için kullanılır.

Kollajen nedir ve neden önemlidir?

Kollajen,aslında, en çok hayvanlarda bulunan, hücrelerinizin ve dokularınızın yapısını veya çerçevesini oluşturan proteindir (1) Bilinen bir çok kolajen türü vardır. Tip I kolajen, insan vücudundaki kolajenin %90'ını oluşturur. (2) Kollajen esas olarak glisin, prolin ve hidroksiprolin amino asitlerinden oluşur. Bu amino asitler, kolajenin karakteristik üçlü sarmal yapısını oluşturan üç iplikçik oluştururlar. (3)

Hidrolize kolajen Ne işe yarar ?

Yıllar geçtikçe, çocukken sahip olduğumuz pürüzsüz cildimizde, doğal yaşlanma süreci, normal atmosferik maddelerin etkisi (güneş, soğuk hava, hava kirliliği) ve yaşam tarzımız (dengesiz beslenme, sigara, alkol) nedenleriyle çizgiler oluşmaya ve belirginleşmeye başlar.

Hayıt Ağacı Meyvesi , Doğadaki Mucize

Hayıt ağacı meyvesi, en az 2500 yıl önce antik Yunanistan'da kadın sağlığı botanik olarak ilk belgelenmiş kullanımıyla, hayıt ağacının kurutulmuş olgun meyvesinden elde edilir. Hayıt ağacı meyvesi, menopoz semptomları için Yunan, Roma ve ortaçağdan beri kullanılmaktadır.

İzoflavonların Faydaları

Araştırmalar, daha yüksek miktarlarda soya izoflavonları tüketen menopozdaki kadınların daha az ateş basması yaşadığını, osteoporozu ve osteoporoz sonucu oluşan kemik kırıklarını önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

Dong Quai: Eski Bir Çin Tedavisi

Güçlü tıbbi özellikleri sayesinde bu bitki, kemik sağlığını iyileştirmekten menopoz semptomlarını azaltmaya kadar uzun bir sağlık yararları listesine sahiptir. Araştırmalar ayrıca depresyonu azaltabileceğini, kan şekeri düzeylerini düşürebileceğini, iltihabı hafifletebileceğini ve kalp sağlığını iyileştirebileceğini gösteriyor.

Ginseng'in Kanıtlanmış 7 Sağlık Faydası

Ginseng, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yavaş büyüyen, etli kökleri olan bu kısa bitki, ne kadar yetiştirildiğine bağlı olarak üç şekilde sınıflandırılabilir: taze, beyaz veya kırmızı. Taze ginseng 4 yıldan önce, beyaz ginseng 4-6 yıl arasında ve kırmızı ginseng 6 yıl sonra toplanır.

Bağışıklık Sisteminizin Bekçisi Çinko

Çinko, diğer vitamin ve minerallerle aynı vızıltıyı üretmese de, vücutta birden fazla anahtar işlevi destekler. Elbette - belki de vitamin takviyelerinde ikincil bir bileşen olarak kabul edilir, ancak bu, günlük sağlık ve biyolojik işlevin belirli temel alanları için gerekli olmadığı anlamına gelmez!

Kimler Demir Takviyesi Kullanmalıdır ?

Demir, sizi sağlıklı ve enerji dolu tutmak da dahil olmak üzere vücudunuzda birçok önemli rol oynayan bir besindir. Erken dönemlerde tespit edilmesi zor olan Demir eksikliği ülkemizde oldukça yaygındır. Düşük demir seviyeleri yorgunluk, zayıf konsantrasyon ve sık hasta olmaya neden olabilir.

Drdgl 40 Yaş Üzeri Gece Yoğun Bakım Kremi:

Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde yarım mercimek tanesi büyüklüğünde uygulanır. Uygulama öncesinde iki parmağınız arasında hafifçe ısıtarak yüzünüze sürün. Bu ürünler katkısız ve doğal oldukları için çok çok küçük miktarlarda kullanılması yeterlidir.

Magnezyum Malat Nedir ?

Magnezyum, vücudumuzda çok önemli görevleri olan minerallerden biridir. Magnezyum vücudun enerji metabolizmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır.Kas ve sinir sisteminde de etkin rol oynayan bu mineral ayrıca vücut asit baz dengesinin sağlanmasına katkı sağlar.

Menopoz Döneminde Kolajenin Faydaları 

Kendi kolajen üretiminiz söz konusu olduğunda, daha sonra amino asitlere parçalanan diyet proteinini sağlamanız koşuluyla, vücudunuzda doğal olarak kolajen üretirsiniz. Bununla birlikte, doğal kolajen üretimi, yaşlandıkça ve menopozdan sonra büyük ölçüde azalır.

İyotun Önemi ve İyotun Faydaları

İyot, tiroid hormonu üretimini, bağışıklık fonksiyonunu, sinir sistemi ve beyin sağlığını desteklemek için kritik olarak ihtiyaç duyulan bir mineraldir. Meme dokusunda ve servikste kullanımı nedeniyle özellikle kadınlar bu eser mineralin yeterli varlığına ihtiyaç duyarlar. 

İyot Eksikliğinin 10 İşareti ve Belirtileri

İyot, Tiroid bezinizin tiroid hormonlarını düzgün şekilde üretmesine yardımcı olur. Sağlıklı tiroid hormonları kontrol etmeye, hasarlı hücreleri onarmaya ve sağlıklı bir metabolizmayı desteklemeye yardımcı olur. (1 ) Tüm dünyada insanların üçte biri iyot eksikliği riski altındadır (2)

Evde Hyalüronik Asit Serum Nasıl Yapılır?

Hyalüronik asit, cildin doğal yapısında bulunan ve vücutta dokuların bir arada kalmasını sağlayan, bağ dokununyapısında bulunan bir moleküldür. Vücuda en önemli etkisi nemlendirici olmasıdır.

Demir Eksikliğinin 10 Belirtisi

Demir eksikliği, vücutta yeterli demir minerali olmadığında ortaya çıkar. Bu anormal derecede düşük kırmızı kan hücrelerine yol açar. Bunun nedeni, kırmızı kan hücrelerinde vücutta oksijen taşımalarını sağlayan bir protein olan hemoglobini yapmak için demire ihtiyaç duyulmasıdır.

Sindirim Sistemi Sağlığı ve İnflamatuar Bağırsak Hastalığı İçin L-Glutamin Hakkındaki Araştırmalar

Yapılan son çalışmalarda sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan L-Glutamin takviyesinin genel sağlık ve sindirim sistemi üzerindeki potansiyel sağlık yararlarını gösteren çok sayıda klinik kanıtlar ortaya çıkmıştır.

Glutamin nedir?

Glutamin bir amino asittir. Amino asitler vücutta pek çok rol oynayan moleküllerdir.Ana amaçları, proteinler için yapı taşları görevi görmektir. Proteinler organlar için çok önemlidir. Ayrıca kandaki maddeleri taşımak ve zararlı virüsler ve bakterilerle savaşmak gibi başka işlevlere de hizmet ederler.