MAYİ TUZ KULLANMAK İÇİN 5 SEBEP. NEDEN MAYİ TUZ KULLANMALIYIZ?

Mayi Tuz içerdiği elementler ile diğer tuzlardan ayrılan %100 doğal kaynak tuzudur. Lityum, vanadyum, demir, kalsiyum, magnezyum ve daha birçok element bakımından zengin olan Mayi Tuz, sadece iyot içeren rafine tuzlara göre adeta bir şifa deposudur. Lityum kas ve kemik sağlığı için son derece önemlidir.
15 Sep 2023

Mayi Tuz Kullanmak İçin 5 Sebep

 

1. Mayi Tuz Yüksek Kaliteye Sahiptir.

Tuz insanlar için olmazsa olmaz gıdalardan birisidir ve sağlık için doğru tuz kullanımı son derece önemlidir. Rafine edilmiş, işlemden geçirilmiş, katkı maddesi içeren tuzlar sağlığımız için büyük tehdit oluşturur. Mayi Tuz ise bu tuzların aksine hiçbir kimyasal işlemden geçirilmez ve katkı maddesi içermez. Bunun yanı sıra yeryüzüne çıkarken bünyesine kattığı 84 farklı kırmızı toprak minerali ile insan sağlığını destekler.

2. %100 Saf ve Doğaldır.

Rafine işleminde kullanılan katkı maddeleri alzheimer, felç, reflü, mide ağrısı, zekâ geriliği ve öğrenme güçlüğüne neden olan son derece tehlikeli maddelerdir. Mayi Tuz ise rafine işlemi uygulanmadan kristalize edildiği için bu maddelerin hiçbirini bünyesinde bulundurmaz, %100 saf ve doğaldır.

3. Doğal İyot İçerir.

İyot, sağlığımız için çok önemlidir. İyot eksikliği sonucunda tiroid bezi hastalıkları, öğrenme güçlüğü, zekâ geriliği ve daha birçok rahatsızlık meydana gelir. Türkiye’nin hemen her bölgesinde iyot eksikliğinin görüldüğü günümüzde, Mayi Tuz zengin ve doğal iyot içeriği ile 7’den 70’e herkes için doğal bir tuz olarak önerilmektedir.

4. Hiçbir Tuzda Bulunmayan Elementleri Bünyesinde Bulundurur.

Mayi Tuz içerdiği elementler ile diğer tuzlardan ayrılan %100 doğal kaynak tuzudur. Lityum, vanadyum, demir, kalsiyum, magnezyum ve daha birçok element bakımından zengin olan Mayi Tuz, sadece iyot içeren rafine tuzlara göre adeta bir şifa deposudur. Lityum kas ve kemik sağlığı için son derece önemlidir. Eksikliği durumunda depresyon ve sinir hastalıklarına yol açar. Diş ve kemik sağlığı için gerekli olan vanadyum eksikliğinde ise yüksek kolesterol ve trigliserid gibi sağlık sorunları görülür. Fiziksel performansı arttırarak kan basıncını düşüren, kas ve sinir hücrelerinin doğru bir şekilde çalışmasında önemli rol oynayan magnezyum ise özellikle sporcular için çok önemlidir.

5. Bir Tutam Mayi Tuz ile Gelen Sağlık ve Lezzet

Salamura, sofrada öğütme, öğütülmüş sofra tuzu ve sıvı tuz çeşitleri ile Mayi Tuz, dokunduğu her şeye kattığı eşsiz lezzeti ile tercih edilmektedir. %31,2 oranında sodyum oranı ve 84 mineral içeriği ile ender bulunan bir doğal kaynak tuzu olarak sağlıklı, lezzetli ve besleyicidir.