Drdgl 40 Yaş Üzeri Gece Yoğun Bakım Kremi:

Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde yarım mercimek tanesi büyüklüğünde uygulanır. Uygulama öncesinde iki parmağınız arasında hafifçe ısıtarak yüzünüze sürün. Bu ürünler katkısız ve doğal oldukları için çok çok küçük miktarlarda kullanılması yeterlidir.
08 Apr 2022

 

Hindistan cevizi yağı: Cildin doğal nemini koruyan, cilt lekelerinin

ve kırışıklıklarının azalmasına destek olan soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş özel bir yağdır. Ayrıca güneşin zararlı UV ışınlarında korunmanıza yardımcı olur.

Susam yağı: Kuru ciltleri yoğun nemlendirir ve besler. Cildi sıkılaştırarak içerdiği

antioksidanlar (Sesamol), proteinler, A ve E vitaminleri ve çoklu doymamış yağ asitler

sayesinde cildi toksinlerinden temizleyerek yeniden yapılandırmaya destek olur.

Gözeneklerdeki kirleri temizler. Erken yaşlanmayı, yaşlılık lekelerini ve kırışmayı önlemeye

destek olur.

Cildi, güneşin zararlı ışınlarının verdiği zararlardan korur.

Shea yağı: A, F, E ve D vitaminleri açısından zengin bir doğal yağdır. İçerdiği antioksidanlar ile cildi nemlendirirken yaşlanmayı, kırışıklıkları ve cilt lekelerini gidermeye yardımcı olur. Kullanıldığı süreye bağlı olarak sürekli kullanımda kollajen üretimini arttırarak daha elastik ve daha pürüzsüz bir cilt sağlar. Hava kirliliğinin ciltte oluşturacağı olumsuz etkileri önlemeye destek olur.

Itır (Pelargonium Siloides): Her cilt tipine uygun olmakla birlikte yağlı ve olgun ciltlerde etkisi daha fazla görülür. Güçlü bir antioksidandır. Tıkalı gözenekleri açmaya yardımcı olur, cildin yağını destekler. Koku yolu ile depresyon ve stresin giderilmesine yardımcı olur.

Boswellia carterii (Frankincense) Oil: Cilt yaşlanmasını önlemede (anti-aging) sıklıkla tercih edilen bir uçucu aromaterapik yağdır. Kuru, yorgun veya olgun ciltlerdeki hasarları düzeltmeye yardımcı olur. Yüze gelen kan akımını arttırarak, ince çizgilerin oluşmasını azaltmaya ve cildi pürüzsüzleştirilmesini sağlar. Bu koku Depresyonu önler

Lavanta uçucu yağı: Ciltteki yangıyı azaltır. Böylece cildin kızarıklık oluşturma, lekelenme

ve gereksiz gerginleşmesini azaltarak parlak/canlı görünmesini sağlar. Doğal cilt tonunu

düzeltmenize yardımcı olur. Düzenli olarak kullanıldığında, kırışıklıkları azaltabilir. Ciltnemini arttırır, yağ salgısını dengeler.

Paçuli uçucu yağı: Hücre gençleştiricisi olarak bilinir. Sivilce, egzama, iltihaplı, çatlak, çatlamış ve tahriş olmuş ciltlerde bir ilaç olarak da kullanılmaktadır. Akne ve leke karşıtı etkileri vardır.

(Pelesenk Ağacı, Dalbergia nigra): Cildi nemlendirmekte, kırışık ve lekelerin giderilmekte; yenileyici özelliği nedeni ile tercih edilmektedir. Cilde elastikiyetikazandırır, cildi sıkılaştırır. Yumuşak peeling etkisi yapar.

Mürt ( Myrtus Communis): Bakteri yerleşmesini önleyici, canlandırıcı, damar gerginliğini düzeltici, etkileri bulunmaktadır. Akne bakterileriyle savaşır. Cildi derinlemesine temizler; kirlilikten arındırır. Gözenek sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Misk adaçayı (Clary Sage, Salvia sclarea Bu yağ; ciltte 40 yaş sonrası hormonal dengesizliğe bağlı (menapoz) yaşlanma etkilerinin giderilmesinde tercih edilmektedir. Cildinizi sakinleştirir. Bu esansiyel yağ, ciltteki yağ üretimini kontrol eder ve düzenler. Kırışıklıkların, yaşlılık lekelerinin, çevresel etkilere bağlı cilt yaşlanmasının önğne geçmeye yardımcı olur. Cilt üzerinde stresi azaltır.

Karpuz çekirdeği yağı:. Karpuz çekirdeklerindeki bilinen en güçlü antioksidan yağlardan biridir. Antioksidan etkisi ile yaşlanma ve lekelerin yanı sıra çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Cilt elastikiyetini arttırır, nemlendirir. Cildin yağ salgısını düzenler. Taşıdığı vitamin, mineraller ile cildin en alt tabakalarına kadar inebilir. Bu nedenle nem kaybını önler. Cildi sıkılaştırır, gözenekleri temizler.

Kuşburnu Çekirdeği Yağı (Rosece Rosehip Seed Oil): Cildin yağ dengesini koruyarak nemlendirir. Yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkların önlenmesine destek olur. Cilt üzerinde gözenekleri tıkamaz, sıkılaştırır. Cilt renk tonunu dengeler. Yumuşak peeling etkisi sayesinde cildinize aydınlık, taze bir görünüm kazandırır. Ağız ve göz çevresinde ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesinde fayda sağlar ve sarkmaları önler.

Kayısı çekideği yağı (Prunus Armeniaca): Cildin nemlenmesini sağlar. Cildin sıkılaşmasında etkin rol oynar. Yaşlanmanın etkilerini yavaşlatır. Cillte sakinleştirici etki sağlar. Kuru cilt yapısına sahip olanları; erken yaşlanmaktan korurken yağlı ciltler üzerinde de düzenleyici etki yapar. 35 yaş sonrası oluşabilecek kırışıklıkları önlemeye yardımcıdır.

Nar çekirdeği yağı: Cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastiki görünmesini sağlar. Kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Cildin kaybettiği kollajeni ve cilde gerekli olan mineralleri kazandırır. Cildin yağ oranını dengeler ve cildi canlandırır. Cilt tonunu düzeltmeye yardımcı olur, renk eşitsizliklerini düzenler.