271 sonuçtan 1–24 arası görüntüleniyor

Lugol's Solution % 2 iyot Damla

129 TL

Q-Collagen Hidrolize kollajen TİP 1-2-3, Vitamin C , Mango Aromalı, 20 Servis

499 TL

Men Craft Stylers Yarı mat Jöle 150ml

399 TL

Q-mena Soya İzoflavonları, Dong Quai, Hayıt ağacı meyvesi, 5-HTP, Magnezyum

269 TL

Multivitamin Kids 60 Gummy

369 TL

D3K2 (MK-4, MK-7) 20 ml damla (Organik Zeytinyağı ve Mct oil)

249 TL

Mito Mitonad Nadh Içeren Dilaltı Tablet Takviye Edici Gıda 30 Dilaltı Tablet 3g

930 TL

Lavrest Lavanta Yağı 30 Softgell

319 TL

Glukozamin Tip 2 Kollajen 60 tablet (MSM,Kondroitin sülfat,Akgünlük ekstresi,Vit C,Şeytan Pençesi,Bromelain,Hyaluronik asit,Manganez)

369 TL

Prebiyotik & Probiyotik 30 Bitkisel Kapsül (% 100 Yerli Suş)

259 TL

Magnezyum (Malat, Glisinat, Taurat) Portakal Aromalı 30 Saşe

369 TL

Kırmızı Kore Ginsengi, Koenzim Q10, Multivitamin ve Multimineral 30 Bitkisel Kapsül

239 TL

Melatonin 120 Tablet (L-Teanin, 5 HTP, Vitamin B6)

329 TL

Demir Bisglisinat ( İRON ) complex 60 Bitkisel Kapsül (Dong Quai, Ahududu,Vit C,E,B12,B6, folik asit,selenyum)

269 TL

Plusmethyl 30 Dil altı Tablet

350 TL

Vitamin B12 10 ml Dilaltı Sprey (çilekli)

199 TL

Vitamin C 60 Drcaps

349 TL

Glukozamin + Hyaluronik Asit + Tip 2 Kollajen 60 Drcaps Kapsül

500 TL

Çörekotu yağı 1000 mg (Sortexli, Soğuk Sıkım) 60 Softgel

269 TL

Aromel Zeolit Tozu | 45 Şase | Clinoptilolite Zeolite | Mikronize Aktif Zeolit

299 TL

Çinko ( ZİNC ) 60 Tablet (7,5 mg Çinko Pikolinat 7,5 mg Çinko L-Metionin)

179 TL

Melatonin 60 Tablet

300 TL

FOCUSON kordiseps mantarı istiridye mantarı shiitake mantarı maytake mantarı

309 TL

Omega 3 Premium 30 Softgell Kapsül (Balık Yağı 1000 mg, EPA 396 mg, 264 mg)

229 TL

İlgili Blog Yazıları
Çörek Otu Yağı

Genellikle çörek otu olarak anılan N. sativa tohumları, çörek otu, rezene çiçeği ve Roma kişnişi (2-3) Çörek otu yağı, N. sativa tohumlarından elde edilir ve geleneksel tıpta 2.000 yıldan uzun süredir birçok tedavi için kullanılır.

Selenyum temel bir mineraldir.

Selenyum temel bir mineraldir. Çok küçük miktarlarda ihtiyaç duyulmasına karşın metabolizma ve tiroid fonksiyonlarınız dahil vücudunuzdaki bir çok önemli süreçlerde önemli bir rol oynar.

Menopoza giren her Kadının Bilmesi Gereken 11 Şey

Menopoz nedir? Belli bir yaşa gelen tüm kadınlar menopoza girecektir. Genellikle menopoz, kadınların bir yıl boyunca adet görmeme olarak tanımlanır. Menapoza giriş yaşı kişiye göre değişir ancak genellikle 50’li yaşların başında ortaya çıkar.

Menopoz Belirtileri Nelerdir?

Menopozla ilişkili semptomların çoğu aslında perimenopoz aşamasında (menopoza geçiş) oluşur. Bazı kadınlarda bu süreçte herhangi bir yan etki olmadan menopoza girerler. Ancak çoğunlukla, menopozla ilgili komplikasyonlar perimenopoz sırasında başlar ve menopoz sürecinde görünür.

Premenopoz, Perimenopoz ve Menopoz

Menopoz resmen kadınların üreme yeteneğinin sonlandığını işaret eder. Bu yaşam evresi iyi bilinmesine rağmen, aslında menopozda tanınması ve anlaşılması önemli olan farklı evreler vardır. Menopozun kendisi, adet görmeniz kesildiğinde resmi olarak ortaya çıkar.

Curcuminin Faydaları Nelerdir ?

Zerdeçal köksapı (Curcuma longa L.) Hindistan'da baharat, gıda koruyucu ve renklendirici madde olarak zengin bir tarihe sahiptir ve yüzyıllardır Ayurvedik tıp sisteminde kullanılmıştır.

Curcumin C3 Compleks®'in farmakolojik aktivitesi

Güney Asya mutfağında yaygın bir şekilde baharat olarak kullanılan zerdeçalın, daha doğrusu kurkuminoid bileşenlerinin, sağlık ve zindeliğin korunmasında yararlı rolleri klinik öncesi ve / veya klinik çalışmalar ile kanıtlanmıştır.

Metilasyon Nedir ?

Metilasyon, her hücrede her dakika trilyonlarca kez gerçekleşen kritik bir süreçtir. Vücudun en önemli metabolik fonksiyonlarından biridir ve çeşitli enzimlere bağlıdır. Vücudumuzun şehir hayatı, strese ve yaşamın zorluklarına karşı koyabilmesi metilasyon sayesindedir. Vücudunda Metilasyon işlemi yetersiz olan kişi, strese ve hayatın zorluklarına yeterli uyumu sağlayamaz. Hastalıklara ve erken yaşlanmanın zararlı etkilerine maruz kalır.

Ginseng'in Kanıtlanmış 7 Sağlık Faydası

Ginseng, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılmaktadır. Yavaş büyüyen, etli kökleri olan bu kısa bitki, ne kadar yetiştirildiğine bağlı olarak üç şekilde sınıflandırılabilir: taze, beyaz veya kırmızı. Taze ginseng 4 yıldan önce, beyaz ginseng 4-6 yıl arasında ve kırmızı ginseng 6 yıl sonra toplanır.

Enoant Nedir?

Enoant alkol içermemesi nedeniyle çocukların, hastaların ve yaşlıların kullanabileceği bir üründür. Enoant Üzümün kabuğunda bulunan Resveratrol'ü yoğun olarak içermektedir. Resveratrolün Antikanserojen, Antioksidan, Antiviral, Antimikrobiyal, kolesterol düşürücü özellikleri bulunmaktadır

Çinko Nedir ?

Çinko, temel bir besin maddesi olarak kabul edilir, yani vücudunuz onu üretemez veya depolayamaz. Bu nedenle, diyetiniz aracılığıyla sürekli bir tedarik almalısınız.

Glutatyon Nedir ?

Glutatyon, hücrelerde üretilen bir antioksidandır. Büyük ölçüde üç amino asitten oluşur: glutamin, glisin ve sistein. vücuttaki glutatyon seviyeleri,yaşla birlikte, yetersiz beslenme, çevresel toksinler ve stres dahil olmak üzere bir dizi faktör tarafından azaltılabilir.

Folik Asit ve Folat Farkı Nedir?

Folat ve folik asit, B9 vitamininin farklı formlarıdır. İkisi arasında belirgin bir fark olsa da, isimleri genellikle birbirinin yerine kullanılır. Doktorlar arasında bile folik asit ve folat ile ilgili çok fazla kafa karışıklığı vardır.

Glukozamin Ne işe yarar?

Glukozamin, doğal olarak oluşan kimyasal bir amino şekerdir. (1)  Glukozamin, kabuklu deniz hayvanları kabukları, hayvan kemikleri ve mantarlar dahil olmak üzere bazı hayvan ve diğer insan olmayan dokularda bulunur. 

Biotin nedir?

"Biotin" kelimesi, "yaşam" veya "rızık" anlamına gelen eski Yunanca "biotos" kelimesinden gelir. B vitaminleri ve özellikle biotin cildinizi , saçınızı , gözlerinizi, karaciğerinizi ve sinir sisteminizi sağlıklı tutmaya yardımcı olur .

B12 Vitamini Nedir ?

Bu suda çözünen vitamin vücudunuzdaki birçok temel işlevlere sahiptir. Sinirlerinizi sağlıklı tutmak ve DNA ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini desteklemek ve normal beyin fonksiyonunu sürdürmek için gereklidir.

Metilkobalamin ve Siyanokobalamin: Fark Nedir?

Siyanocobalamin, doğada bulunmayan sentetik bir B12 vitamini şeklidir. Siyanokobalaminin aksine, metilkobalamin, takviyeler yoluyla ve ayrıca balık , et, yumurta ve süt gibi besin kaynakları yoluyla elde edilebilen doğal olarak oluşan bir B12 vitamini formudur.

Koenzim Q10 nedir?

Koenzim Q10 veya CoQ10, insan vücudunun doğal olarak yaptığı bir maddedir. Hücreler onu enerji üretmek için kullanır. CoQ10 ayrıca hücrelere ve DNA'ya zarar verebilecek serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olmak için güçlü bir antioksidan görevi görür.

Quercetin Nedir?

Quercetin gibi flavonoidlerin faydalı etkileri, vücudunuzda antioksidan olarak işlev görme yeteneklerinden kaynaklanmaktadır. Antioksidanlar, serbest radikallere bağlanabilen ve onları nötralize edebilen bileşiklerdir. Serbest radikaller, seviyeleri çok yükseldiğinde hücresel hasara neden olabilecek kararsız moleküllerdir.

Glutamin nedir?

Glutamin bir amino asittir. Amino asitler vücutta pek çok rol oynayan moleküllerdir.Ana amaçları, proteinler için yapı taşları görevi görmektir. Proteinler organlar için çok önemlidir. Ayrıca kandaki maddeleri taşımak ve zararlı virüsler ve bakterilerle savaşmak gibi başka işlevlere de hizmet ederler.

Sindirim Sistemi Sağlığı ve İnflamatuar Bağırsak Hastalığı İçin L-Glutamin Hakkındaki Araştırmalar

Yapılan son çalışmalarda sindirim sistemi rahatsızlıklarında kullanılan L-Glutamin takviyesinin genel sağlık ve sindirim sistemi üzerindeki potansiyel sağlık yararlarını gösteren çok sayıda klinik kanıtlar ortaya çıkmıştır.

Demir Eksikliğinin 10 Belirtisi

Demir eksikliği, vücutta yeterli demir minerali olmadığında ortaya çıkar. Bu anormal derecede düşük kırmızı kan hücrelerine yol açar. Bunun nedeni, kırmızı kan hücrelerinde vücutta oksijen taşımalarını sağlayan bir protein olan hemoglobini yapmak için demire ihtiyaç duyulmasıdır.

Evde Hyalüronik Asit Serum Nasıl Yapılır?

Hyalüronik asit, cildin doğal yapısında bulunan ve vücutta dokuların bir arada kalmasını sağlayan, bağ dokununyapısında bulunan bir moleküldür. Vücuda en önemli etkisi nemlendirici olmasıdır.

İyotun Önemi ve İyotun Faydaları

İyot, tiroid hormonu üretimini, bağışıklık fonksiyonunu, sinir sistemi ve beyin sağlığını desteklemek için kritik olarak ihtiyaç duyulan bir mineraldir. Meme dokusunda ve servikste kullanımı nedeniyle özellikle kadınlar bu eser mineralin yeterli varlığına ihtiyaç duyarlar. 

Menopoz Döneminde Kolajenin Faydaları 

Kendi kolajen üretiminiz söz konusu olduğunda, daha sonra amino asitlere parçalanan diyet proteinini sağlamanız koşuluyla, vücudunuzda doğal olarak kolajen üretirsiniz. Bununla birlikte, doğal kolajen üretimi, yaşlandıkça ve menopozdan sonra büyük ölçüde azalır.

Magnezyum Malat Nedir ?

Magnezyum, vücudumuzda çok önemli görevleri olan minerallerden biridir. Magnezyum vücudun enerji metabolizmasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır.Kas ve sinir sisteminde de etkin rol oynayan bu mineral ayrıca vücut asit baz dengesinin sağlanmasına katkı sağlar.

Drdgl 40 Yaş Üzeri Gece Yoğun Bakım Kremi:

Gece yatmadan önce temizlenmiş cilde yarım mercimek tanesi büyüklüğünde uygulanır. Uygulama öncesinde iki parmağınız arasında hafifçe ısıtarak yüzünüze sürün. Bu ürünler katkısız ve doğal oldukları için çok çok küçük miktarlarda kullanılması yeterlidir.

Kimler Demir Takviyesi Kullanmalıdır ?

Demir, sizi sağlıklı ve enerji dolu tutmak da dahil olmak üzere vücudunuzda birçok önemli rol oynayan bir besindir. Erken dönemlerde tespit edilmesi zor olan Demir eksikliği ülkemizde oldukça yaygındır. Düşük demir seviyeleri yorgunluk, zayıf konsantrasyon ve sık hasta olmaya neden olabilir.

Bağışıklık Sisteminizin Bekçisi Çinko

Çinko, diğer vitamin ve minerallerle aynı vızıltıyı üretmese de, vücutta birden fazla anahtar işlevi destekler. Elbette - belki de vitamin takviyelerinde ikincil bir bileşen olarak kabul edilir, ancak bu, günlük sağlık ve biyolojik işlevin belirli temel alanları için gerekli olmadığı anlamına gelmez!

Dong Quai: Eski Bir Çin Tedavisi

Güçlü tıbbi özellikleri sayesinde bu bitki, kemik sağlığını iyileştirmekten menopoz semptomlarını azaltmaya kadar uzun bir sağlık yararları listesine sahiptir. Araştırmalar ayrıca depresyonu azaltabileceğini, kan şekeri düzeylerini düşürebileceğini, iltihabı hafifletebileceğini ve kalp sağlığını iyileştirebileceğini gösteriyor.

İzoflavonların Faydaları

Araştırmalar, daha yüksek miktarlarda soya izoflavonları tüketen menopozdaki kadınların daha az ateş basması yaşadığını, osteoporozu ve osteoporoz sonucu oluşan kemik kırıklarını önlemeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

Hayıt Ağacı Meyvesi , Doğadaki Mucize

Hayıt ağacı meyvesi, en az 2500 yıl önce antik Yunanistan'da kadın sağlığı botanik olarak ilk belgelenmiş kullanımıyla, hayıt ağacının kurutulmuş olgun meyvesinden elde edilir. Hayıt ağacı meyvesi, menopoz semptomları için Yunan, Roma ve ortaçağdan beri kullanılmaktadır.

Hidrolize kolajen Ne işe yarar ?

Yıllar geçtikçe, çocukken sahip olduğumuz pürüzsüz cildimizde, doğal yaşlanma süreci, normal atmosferik maddelerin etkisi (güneş, soğuk hava, hava kirliliği) ve yaşam tarzımız (dengesiz beslenme, sigara, alkol) nedenleriyle çizgiler oluşmaya ve belirginleşmeye başlar.

Kollajen nedir ve neden önemlidir?

Kollajen,aslında, en çok hayvanlarda bulunan, hücrelerinizin ve dokularınızın yapısını veya çerçevesini oluşturan proteindir (1) Bilinen bir çok kolajen türü vardır. Tip I kolajen, insan vücudundaki kolajenin %90'ını oluşturur. (2) Kollajen esas olarak glisin, prolin ve hidroksiprolin amino asitlerinden oluşur. Bu amino asitler, kolajenin karakteristik üçlü sarmal yapısını oluşturan üç iplikçik oluştururlar. (3)

Alıçın Faydaları

Alıç ( Crataegus monogyna ), Çok eski tarihlerden beri bitkisel tıpta kullanılmaktadır. Sindirim, böbrek ve anti-anksiyeteye yardımcı olarak, aynı zamanda, kalp hastalıklarını tedavi etmek ve yaşlanan kalbi güçlendirmek için kullanılır.

Neden K2 Vitamini ile D3 Vitamini Birlikte Almalıyım?

Tüm dünyada ve Türkiye’de D Vitamini eksikliği yaygındır.   D vitamini, sağlıklı tiroid fonksiyonunu, metabolizmayı ve insülin direnci için gereklidir. Kilo verme ve kilo yönetimi diyetlerinde D vitamini genel sağlık için de çok önemlidir.

Ametist Taşının Beden ve Ruhunuza Faydaları

Ametist, kendinizi gergin hissettiğinizde kullanmak için mükemmel bir kristaldir. Kaslarınızı gevşetecek ve anında daha rahat ve huzurlu hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu etkiyi elde etmek için elinizde ametist taşı tutabilirsiniz.

Çocuklarımızın vitaminlere  ihtiyacı var mı?

Çocuklar büyüdükçe, optimal sağlığı sağlamak için yeterli vitamin ve mineral almaları önemlidir. Çoğu çocuk dengeli bir beslenme ile yeterli miktarda besin alır, ancak belirli koşullar altında çocukların vitamin veya mineral takviyesi almaları gerekebilir.

Balın Çocuklar İçin Faydaları

Süper bir gıda olarak, sadece harika bir tadı olmakla kalmaz, aynı zamanda her yaştan insana, özellikle de çocuklara çok sayıda sağlık yararı sağlama konusunda bir ayrıcalık yaratmaktadır.

Kara mürver nedir?

Kara mürver, Kuzey Amerika ve Avrupa mürver çalılarından gelen koyu mavi, bazen de mor renkli bir duttur. Orta Çağ'da, sağlık ve uzun ömür sağladığı 'kutsal ağaç' olarak kabul edildi.  İnanılmaz sağlık yararları vardır. Aslında mürver eser mineraller içerir ve portakaldan daha fazla C vitamini içerir.” En yaygın türü, Avrupa mürveri veya kara mürver olarak da bilinen Sambucus nigra'dır . (1, 2 ).

Çinko'nun Çocuklar İçin Faydaları

Çocuklar, bir pandemi olmasa bile, hem havada hem de ortak yüzeylerde bir bakteri ve virüs dalgasına maruz kalırlar. ancak çocuklar dirençlidir ve doğru bağışıklık desteğiyle sağlıklı kalabilirler.

Kaplan Gözü Taşının Anlamı Ve Özellikleri

Kaplan Gözü, canlılığı destekler. Kişisel gücünüzü kontrol altına almak ve duygusal blokajlara galip gelmek istiyorsanız, bu değerli taş mükemmel bir tercihtir.Cesaret verici enerjisi vardır. Kaplan Gözü, toksik duyguları daha olumlu duygulara dönüştürmeye yardımcı olabilir. Engelleri zorluklar olarak görmek yerine bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olabilir. Bu değerli taş, korkuyu aşmanız ve cesaretinizi geliştirmeniz için size güç verecektir.

Nadh ( Koenzim -1 ) Nedir?

NADH, vücudumuzda bulunan 100 trilyon hücrenin her birinde enerji üretimi için gerekli olan bir ko-enzimdir.

İyot Riskler ve Faydaları

Mevcut kanıtlar, iyot eksikliğini düzeltmenin faydalarının, iyot takviyesinin risklerinden çok daha ağır bastığını açıkça doğrulamaktadır.

Hyaluronik asit Yüz Maskesi

Hyaluronik asit, cildin nemlendirilmesine ve dolgunlaştırılmasına yardımcı olan bir bileşendir. Evde hyaluronik asit tozu kullanarak nemlendirici bir maske yapabilirsiniz.

Kollajen maske tarifi

Kollajen maskeleri, cilt sağlığı için popüler olan birçok takviye ürününde kullanılan kollajen proteininin doğrudan cilde uygulanmasını içeren bir cilt bakımı yöntemidir. Kollajen maskesi, cildin nemlendirilmesine, sıkılaştırılmasına ve gençleştirilmesine yardımcı olabilir.

Aronya Meyvesinin Faydaları

Aronya, küçük siyah veya koyu mor renkli bir meyvedir. Adı, Aronia melanocarpa bitkisinden gelir ve bazen "siyah aynı" olarak da adlandırılır. Aronya meyvesi, Kuzey Amerika ve Avrupa'da doğal olarak yetişir. Meyvenin tadı ekşi ve tatlıdır. Asıl adı Chokeberry olan aronya meyvesi “süper meyve’’ olarak da adlandırılıyor. Ülkemizde de üretilmeye başlanan bu besin içeriği nedeniyle kanser hücrelerini yok ettiği ve vücudu baştan aşağıya yenilediği iddia edilir.

Toz Glutamin Nasıl Kullanılır ?

son zamanlarda toz glutaminin bağırsak sağlığı üzerindeki olumlu etkileri de araştırılmıştır. Toz glutamin, su veya başka bir sıvı ile karıştırılarak alınabilir.

Hindistancevizi yağı faydaları ve Kullanımı

Hindistan cevizi yağı, cilt bakımı, saç bakımı, zayıflama, mantar enfeksiyonları tedavisi, mide ve bağırsak sağlığı ve bağışıklığın güçlendirilmesi için kullanılır.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı son yıllarda popüler bir yağ olarak öne çıkmaktadır. Hindistan cevizi yağı, Hindistan cevizi etinin sıkılması veya preslenmesiyle elde edilen yağdır. Bu yağ, gıda, kozmetik ve ilaç endüstrilerinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Probiyotikli cilt bakım ürünlerinin faydaları

Probiyotikli cilt bakım ürünleri son yıllarda popüler hale geldi ve birçok insan tarafından kullanılıyor. Bu ürünler, cildin sağlıklı bakterilerini korumak ve kötü bakterileri azaltmak için probiyotikler içerir.

Zeolit nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Zeolit, vücuttaki toksinleri, ağır metalleri ve diğer zararlı maddeleri emerek vücuttan atılmasını sağlar. Aynı zamanda, bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu alkali hale getirir, inflamasyonu azaltır ve genel olarak sağlığı destekler. Zeolit ayrıca su arıtma işlemlerinde de kullanılır.

Spirulina Nedir ? Faydaları nelerdir ?

Spirulina, tatlı su yosunu olarak bilinen bir mavi-yeşil alg türüdür. Bu alg, tarih boyunca birçok kültürde besin olarak kullanılmıştır. Son zamanlarda, sağlık ve wellness topluluğu arasında popülerlik kazanmıştır.

Magnezyum Malat Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Magnesium Malate, magnezyum ve malik asit bileşiminden oluşan bir mineral takviyesidir. Magnezyum, vücuttaki birçok biyolojik süreç için gereklidir ve birçok insan yeterince magnezyum alamamaktadır. Malik asit ise, birçok meyve ve sebzede doğal olarak bulunan bir organik asittir.

ALA nedir ? Faydaları Nelerdir ?

ALA, vücutta doğal olarak üretilen bir bileşiktir. Ancak, bazı besinlerde de bulunur. Et, karaciğer ve ıspanak, ALA'nın en iyi doğal kaynaklarıdır. ALA, antioksidan özellikleri sayesinde hücrelerin hasar görmesini önleyen ve birçok sağlık faydası sağlayan bir bileşiktir.

Pure C Nedir Faydaları Nelerdir?

Pure C, C vitamini takviyesi olarak bilinir. C vitamini, vücudumuz için çok önemli bir besindir. İnsan vücudu C vitamini üretemez, bu nedenle gıdalarla veya takviyelerle alınması gerekmektedir. Pure C takviyesi, saf ve doğal C vitamini içerir ve birçok sağlık faydası sağlar.

N- acetyl cysteine nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir ?

N-acetyl cysteine (NAC), L-cysteine amino asidinin N-acetil türevidir. NAC tozu, amino asitlerin ön maddesi olan sistein amino asidinin en iyi kaynaklarından biridir. Sistein, vücutta glutatyon üretimi için gereklidir. Glutatyon, vücudun antioksidan savunma sisteminin ana bileşenidir.

Çay ağacı merhemi nedir? faydaları nelerdir? Nasıl Kullanılır ?

Çay ağacı merhemi, çay ağacı yağı ile yapılan bir cilt bakım ürünüdür. Çay ağacı, Avustralya'nın yerli bitkilerinden biridir ve antimikrobiyal ve antienflamatuar özellikleri nedeniyle yüzyıllardır tıbbi amaçlar için kullanılmaktadır. Çay ağacı yağı, cilt problemlerinin tedavisinde etkili bir doğal çözümdür. Çay ağacı merhemi, çay ağacı yağı ile birleştirilerek cilt problemlerinin tedavisi için daha kolay kullanılabilir hale getirilmiştir.

Quercetin ve Alerji

Quercetin, flavonoidler adı verilen bitki bileşiklerinden biridir ve antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Alerji semptomlarını azaltmada ve tedavisinde potansiyel bir tedavi seçeneği olarak öne çıkmaktadır. Bu konuda bir çok araştırma yapılmıştır.

Magnezyum Çeşitleri ve Faydaları

Magnezyum, vücuttaki birçok biyokimyasal süreci düzenleyen önemli bir mineraldir. Vücuttaki çeşitli fonksiyonların yanı sıra kalp sağlığı, kemik sağlığı ve migren gibi birçok sağlık sorunu üzerinde de olumlu etkileri vardır. Bu makalede, magnezyumun farklı çeşitleri ve her birinin faydaları ayrıntılı olarak incelenecektir.

Melatonin nedir?

Melatonin vücudunuzun doğal olarak yaptığı bir hormondur (1) Beyninizdeki epifiz bezi tarafından üretilir ancak aynı zamanda gözleriniz, kemik iliğiniz ve bağırsaklarınız gibi diğer alanlarda da bulunur (2) Hızlı bir şekilde şekilde uykuya dalmanıza yardımcı olduğundan dolayı, genellikle uyku hormonu olarak adlandırılır.

MCT Yağı: Faydaları ve Sağlık Üzerindeki Etkileri

MCT (orta zincirli trigliserid) yağı son yıllarda sağlık ve beslenme dünyasında oldukça popüler hale gelmiştir. Bu yazıda, MCT yağının sağlık üzerindeki faydalarını ve etkilerini ele alacağız. Ayrıca, bu konuda yapılan akademik çalışmaları referans alarak, MCT yağının faydalarını destekleyen bilimsel kanıtlara da yer vereceğiz.

D3K2, (MK4 ve MK 7) Organik Zeytinyağı ve MCT Yağı Sağlığa Faydaları

Bu makalede D3K2 vitamini, Menakinon 4 ve Menakinon 7 ile formülize edilen gıda takviyelerinin sağlığa olan faydalarını ele alacağız. Ayrıca, bu takviyelerde kullanılan organik zeytinyağı ve MCT yağının rolünü de araştıracağız.

İnulin ile Zenginleştirilmiş Probiyotik Takviyesi: Sağlığınız İçin Bir Adım !

İnulin, Bifidobacterium ve Lactobacillus gibi probiyotiklerin birleşimi olan bu gıda takviyesi, sindirim sağlığınızı desteklerken bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu makalede, inulin ile zenginleştirilmiş probiyotik takviyesinin özelliklerini ve sağlığa faydalarını keşfedin.

MCT Oil: Faydaları ve Vücuttaki Çalışma Mekanizması

MCT oil (orta zincirli trigliserit yağı), sadece enerji sağlama yeteneğiyle değil, aynı zamanda antioksidan özellikleriyle de dikkat çekmektedir. Antioksidanlar, vücutta serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stresi azaltarak hücrelere ve dokulara koruyucu etkiler sağlarlar.

MAYİ TUZ KULLANMAK İÇİN 5 SEBEP. NEDEN MAYİ TUZ KULLANMALIYIZ?

Mayi Tuz içerdiği elementler ile diğer tuzlardan ayrılan %100 doğal kaynak tuzudur. Lityum, vanadyum, demir, kalsiyum, magnezyum ve daha birçok element bakımından zengin olan Mayi Tuz, sadece iyot içeren rafine tuzlara göre adeta bir şifa deposudur. Lityum kas ve kemik sağlığı için son derece önemlidir.

Mayi Tuzu: Denizden Sofralara Sağlık Dolu Lezzet

Mayi tuzu, doğanın cömertliğinden gelen bir hazine olarak sofralarımıza ulaşır. Deniz suyunun özenle işlenmesiyle elde edilen bu tuz, mutfakların vazgeçilmez bir parçasıdır. Ancak sadece lezzet katmanın ötesinde, mayi tuzunun sağlık için de sayısız faydası vardır. Bu yazıda, mayi tuzunu daha yakından tanıyacak, sağlık dolu kullanım alanlarına dair detayları keşfedeceğiz.

Mayi Sıvı Tuz: Mutfakların Gizli Silahı ve Sağlığın Kaynağı

Mayi sıvı tuz, son yıllarda mutfaklarda popülerliği artan doğal tuz çeşitlerinden biridir. Deniz suyunun özenle işlenmesiyle elde edilen bu benzersiz tuz, sofralarda ve sağlık uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu makalede, mayi sıvı tuzunun ne olduğunu, nasıl üretildiğini ve sağlık açısından sunduğu faydaları ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

Karaağaç Kabuğu Nedir? Faydaları ve Kullanımı

Karaağaç kabuğu, sağlık ve doğal ilaç alanında yaygın olarak kullanılan bir bitki kabuğudur. Latince adı "Quercus" olan karaağaç ağacının kabuğundan elde edilir.

Lavanta Yağı Kapsülü Kullanımı ve Faydaları

Lavanta yağı, doğanın huzur verici bir armağanıdır ve yıllardır sağlık ve güzellik alanında kullanılmaktadır. Lavanta yağının kapsül formu ise bu mucizevi bitkinin sağlık yararlarını pratik bir şekilde sunar. İşte lavanta yağı kapsülünün kullanımı ve faydaları hakkında 10 önemli bilgi.

%100 Yerli Suşlardan Oluşturulmuş Probiyotik

Günümüzde sağlıklı yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri, sindirim sistemi sağlığının korunmasıdır. Sindirim sistemi, vücudun ihtiyaç duyduğu besin maddelerini emerek enerji sağlamasının yanı sıra bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde de kritik bir rol oynar. Bu bağlamda, probiyotikler vücudun doğal dengesini korumak ve sindirim sistemi sağlığını desteklemek için önemlidir. %100 yerli suşlardan oluşturulmuş probiyotik ürünleri, bu alanda diğer probiyotiklere göre bir dizi benzersiz avantaja sahiptir.

Zeolit: Doğanın İncisi, Sağlığınızın Kalkanı

Günümüzde sağlıklı yaşam ve doğal ürünlere olan ilgi giderek artmaktadır. Bu doğrultuda, doğanın bizlere sunduğu mucizelerin keşfi de hız kazanmıştır. Bu mucizelerden biri de zeolittir. Volkanik lavların deniz suyu ile etkileşimi sonucu oluşan bu doğal mineral, sağlık alanında birçok alanda kullanılmaktadır.

Antioksidan Gücünü Keşfedin

Sağlığınızı Destekleyen Güçlü Bir Formül: Çiğnenebilir Takviye Edici Gıdalar Günümüzün hızlı tempolu yaşamında, dengeli beslenmek ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu temel besinleri almak zor olabilir. İşte tam da burada, çiğnenebilir takviye edici gıdalar devreye giriyor. Bu besinler, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve antioksidanları dengeli bir şekilde sağlamak için tasarlanmıştır. Özellikle içeriğinde bulunan Resveratrol, Kuersetin, Multivitamin ve Multimineral kombinasyonu, sağlığınızı destekleme konusunda etkili bir formül sunar.

Elma Sirkesi Gummies: Doğal Bir Mucize Tatlısı ve Sağlıklı Yaşamın Anahtarı

Günümüzde sağlıklı yaşam trendleri giderek popülerlik kazanıyor. Doğal beslenme ve takviyeler de bu trendin önemli bir parçası haline geldi. Bu alanda öne çıkan ürünlerden biri de "Elma Sirkesi Gummies". Hem lezzetli hem de sağlığınıza birçok fayda sağlayan bu mucize tatlısını yakından tanıyalım.

Salgın Döneminde Besin Takviyeleri Kullanımı ve Alınacak Önlemler

Son zamanlarda Nutrients dergisinde yayınlanan bir makalede salgınının ilk 2 yılında tüketicilerin görüşleri ve besin takviyeleri kullanımı üzerine bir araştırma gerçekleştirildi. Bu çalışma, 11 ülkeden ve üç kıtadan 14 kesitsel çalışmanın incelenmesini içeriyordu. İşte bu çalışmanın öne çıkan bulguları ve alınacak önlemler:

Hidroksikobalamin Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Günümüzde sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek isteyen birçok kişi, vücutlarının ihtiyaç duyduğu önemli vitamin ve mineralleri bilmekte ve takviye ürünler kullanmaktadır. Bu takviyelerden biri olan hidroksikobalamin, özellikle B vitamini ailesinin bir üyesi olan B12 vitamini açısından önemli bir role sahiptir. İşte hidroksikobalaminin ne olduğu ve sağlık üzerindeki potansiyel faydaları:

Hidroksikobalamin ve Metilkobalamin: Faydaları ve Farkları Nelerdir ?

Günümüzde sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen birçok kişi, vitamin ve mineral takviyelerine yönelmektedir. Bu takviyeler arasında özellikle B12 vitamini çeşitleri olan Hidroksikobalamin ve Metilkobalamin ön plana çıkmaktadır. Bu makalede, her iki vitamin türünün faydaları ve aralarındaki farklar detaylı bir şekilde incelenecek.